Gołańcz

Pogotowie Energetyczne obraz lini

Pogotowie Energetyczne Gołańcz

Uniwersalny i jedyny numer telefonu do pogotowia Energetycznego to 991. Obowiązuje on na terenie całego bez wyjątków. Jest to numer całkowicie bezpłatny, czy dzwonimy na niego z telefonu stacjonarnego, czy z komórkowego. Ten numer telefonu jest czynny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Mało prawdopodobne jest to, aby nie można się było dodzwonić na ten numer, ponieważ jest to numer alarmowy, ewentualnie w przypadku nie dodzwonienia się musimy cierpliwie czekać i próbować do skutku. Na numer 991 czyli do pogotowia energetycznego dzwonimy tylko i wyłącznie w przypadku zauważenia awarii sieci energetycznej. Może to być zerwany przewód energetyczny lub pożar jakiegoś elementu sieci elektrycznej na przykład transformatora.

Kiedy nie dzwonić na ten numer alarmowy?

Nie zgłaszamy awarii sieci domowej czyli (spalenie żarówki, przepalenie kabla, nie działający włącznik, brak napięcia w gniazku) naprawa tego typu usterek leży po stronie właściciela lokalu. Nie zgłaszamy także ogólnego zaniku prądu elektrycznego w sieci ulicznej, ponieważ naprawa tego typu leży po stronie naszego operatora energetycznego. Kiedy dzwonimy na numer 991 zgłosić awarię powinniśmy dokładnie opisać lokalizacje awarii \ a także co zostało uszkodzone w celu ułatwienia służbom pracy.

Awaria Energetyczna Gołańcz

Każdy z nas spotkał się z awarią energetyczną. Nie lekceważmy żadnej, czasem nawet drobnej usterki naszej sieci elektrycznej ponieważ nawet najdrobniejsze przepięcie, zwarcie czy przegrzanie może prowadzić do pożaru, a wtedy oprócz elektryka będziemy musieli wzywać także straż pożarną. Awaria elektryczna jest częstą przyczyną wypadków, w domach a także zakładach pracy. Najlepszym sposobem aby uchronić siebie a także innych przed skutkami awarii jest okresowe badanie naszej domowej sieci elektrycznej. Taki przegląd warto zlecać wykwalifikowanemu elektrykowi, zostanie on także poświadczony odpowiednim dokumentem.

W przypadku wystąpienia awarii musimy wiedzieć jak się zachować. Częstą przyczyną awarii sieci energetyczną w Gołańcz są pioruny, dlatego przed burzą warto odłączyć nasz sprzęt elektryczny od zasilania. W razie wystąpienia zalania jakiegoś urządzenia elektrycznego , wtedy jeśli jest to tylko bezpieczne należy jak najszybciej odłączyć takie urządzenie od sieci.

Jeśli nie znamy się na sieci elektrycznej najlepiej nie manipulować przy bezpiecznikach a już na pewno nie dorabiać takiego bezpiecznika, może to prowadzić do poważnej awarii.

Z wszelkimi drobnymi awariami (przydomowymi) nie należy dzwonić do Pogotowia Energetycznego! Na numer 991 dzwonimy tylko gdy widzimy poważną awarie energetyczną np. zerwany przewód ze słupa ulicznego, pożar transformatora czy drzewo przewrócone na sieć energetyczną.

Planowane przerwy w dostawie - Gołańcz

Częstą przyczyną braku prądu są planowane lokalne wyłączenia prądu. Co to takiego? Najczęściej jest to konserwacja sieci energetycznej, dołączenie nowego użytkownika do sieci lub większe prace remontowe.

Każde planowane wyłączenie musi zostać wcześniej zgłoszone prze naszego operatora. Aby sprawdzić kiedy takie wyłaczenie jest przewidziane dla naszej okolicy można wejść na strone naszego operatora Energii elektrycznej lub zadzwonić do tego operatora na infolinię. Nie opłacanie rachunków za energie skutkuje odłączeniem od sieci. Warto sprawdzić czy przyczyną braku prądu nie jest nieopłacenie ostatnich rachunków. Gdy dowiemy się o planowanym wyłączeniu prądu dla naszej miejscowości warto wszelkie ważne czynności wykonać wcześniej. Planowana konserwacja sieci zawsze może się przedłużyć dlatego nie bądźmy zdenerwowani gdy to nastąpi.

Zgłoszenie awarii prądu Gołańcz

Awaria sieci energetycznej to coś z czym niestety stykamy się bardzo często. Niestety najczęściej jest tak że gdy najbardziej potrzeba coś zrobić, akurat wtedy nic nie działa. Awarie dotykają najczęściej mieszkańców wiosek i małych miasteczek ale może się również zdarzyć że dotkną i wielkich miast.

Przed zgłoszeniem awarii na pewno warto sprawdzić czy takowa występuje tylko u nasz czy może na całym terenie. Najprostszy sposób to poszukanie rozdzieli elektrycznej (przydomowej) i sprawdzenie czy wszystkie bezpieczniki są sprawne i włączone. Jeśli wszystko jest ok można zobaczyć u sąsiada, czy może u niego pali się światło czy nie? Jeśli jest ciemno warto zobaczyć dalej na drogę czy palą się światła uliczne. Kiedy upewnimy się że jest to jednak większa awaria prądu możemy taką zgłosić do naszego operatora energetycznego, czyli firmy z którą mamy zawartą umowe na dostawę energii.

W przypadku małej domowej małej awarii typu wymiana bezpiecznika NIE NALEŻY dzwonić pod numer 991 który to jest numerem alarmowym.